xavierlopeschri
xavierlopeschri xavierlopeschri
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

The gum you like to buy is on sale. It is regularly priced at $1.59
Write an equation that will help you determine how much you'll save if you buy the pack today.
S= sale price per pack
C= cost savings

Respuesta :

Tikeira Tikeira
  • 11-05-2017

1.59-sale price per pack=cost savings 


Answer Link
taylormade8516
taylormade8516 taylormade8516
  • 06-03-2020

Answer: 1.59-s=c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank with a correct definite or indefinite article
divide 111001 by 1101​
9/10 - 4/10 = _ PLEASE ANSWER!! :)
of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​
Can someone pls help its in the picture btw
c. Compare Mainframe and Minicomputers with their key featuresplzzz help ​
what is the probability that the 2 cards you will draw will be blackjacks?
a dentist used a light have wavelength 450nm what is the energy of the light
Which sentence states the central idea of the passage? Cyclones are powerful tropical storms that form over the South Pacific and Indian Oceans. Cyclones pick u
Which three health professionals are adhering to an ethical code of conduct? one who treats all patients fairly one who shares personal information with patien