basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME ASAP!!! I NEED SOMEONE REALLY SMART!! (I have asked this question twice and people keep getting it wrong so I included the picture)
If f(x) = 4 – x2 and g(x) = 6x, which expression is equivalent to (g - f)(3)?
which year did Shane Dawson started His channel ​
find the angle between the vectors |A+B|=|A-B|​
In the Time of Butterflies, what is most likely the author’s intent in including the following description (paragraph 23)? "You and Trujillo," Papá says a littl
A 37 kg child on roller skates, initially at rest, rolls 2.0 m down an incline at an angle of 17.0 degrees with the horizontal. If there is no friction between
The length of a rectangle is 7 feet more than twice the width, and the area of the rectangle is 99 ft.² Find the dimensions of the rectangle
Find (f+g)(x) f(x)=3x+9 g(x)=5-2x
Demand curves intersect the quantity axis due to​ ________ and intersect the price axis due to​ ________.
Briefly describe one major difference between Du Bois and Littwack’s interpretations of Reconstruction ?