channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

You run 100 m in 15 seconds. What is your speed in m/s
The equation R=-0.0028t+20.8 can be used to predict the world record in the 200-m dash, where R is the record in seconds and t is the number of years since 1920
Need some help with this one
Stacia needs 39 diamonds for every 3 chandeliers she makes, if she makes 4 chandeliers how many diamonds will she use
To save for a new car, Trafton invested $3,000 in a savings account that earns 5.5% interest, compounded continuously. After four years, he wants to buy a used
Can someone help me with this maths equations please?
How many complex zeros does the polynomial function have? Thank you.! f(x)=x^3-96x^2+400
I Picked C can someone please help me !!!!! Thanks Choose the sentence that is written correctly. A. If you do not understand why you received a particular
Jodis car used 12 gallons of gas travel 456 miles. It cost Jodis $44.88 to buy 12 gallons of gas. What was the cost per gallon of gas
According to Henry, what body or bodies are allowed to tax colonists?