AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

All of the following, except one, are uses for quotation marks. Which one is NOT a correct use of quotation marks? a. emphasis or strong emotions b. direct quot
What is a catchy title for children in poverty?
Hawthorne reveals his feelings about his Puritan ancestors when A. the dark man reveals that he helped Brown's forebears persecute others. B. Faith expresses
According to John Locke, primary qualities of an object are what? A. innate ideas to the mind B. intrinsic features of objects of reality C. dependent on an
Eric downloads a coupon online which is 10% OFF ON one item. And goes shopping and buys a digital camera for $95 and an extra battery for $15.99. (1) (
Due to strict five-year industrial plans, which country was able to minimize the effects of the world depression? a. France b. Soviet Union c. China d. Grea
Dinosaurs survived for at least 700,000 years after meteorite collision Discuss how the research in this article shows how new technology and experimental meth
Why were colonial courts created
How is a genomic library produced
As well as being a competent secretary, Lauren has become the informal club vice president. subject predicate direct object indirect object predicate nominative