Sapphiremoon1
Sapphiremoon1 Sapphiremoon1
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells snacks by weight. A six ounce bag of nuts costs 3.60 will a two ounce bag cost more than or less than 1.25

Respuesta :

taydebna
taydebna taydebna
  • 14-03-2018
5.30 it is correct hope this works brah
Answer Link

Otras preguntas

Choose all that apply. On what basic principles did Sun Yat-sen hope to rebuild China?
WILL BE AWARDED 68 POINTS. Solve for x. Round your answer to 2 decimal places. (5 points)
What is the volume of a cube that measures 5 cm on each side?
At the lowest price for jeans consumers will demand the ___ jeans and Producers Supply the ___ jeans A. Least, most B. Most, least C. Least, least
Which alliterative phrase best conveys a mood of fear? "burning bright" "began to beat" "what wings" "Dare its deadly" HELP English unit test
-10y+18=-3(5y-7)+5y Please solve
Candidates for employment at a city fire department are required to take a written aptitude test. scores on this test are normally distributed with a mean of 28
Which statement best describes the relationship between Jews and their Rom conquers? 1. Jews and Roman lived in relative harmony. 2. Romans admired the Jewis
mSRW = How many degrees
What rock often is sculpted to create statues?