reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Which religions contributed to the development of sikhism?
Many people around the world agreed with the formation of the state of Israel because of the events associated with A) D-Day. B) Pearl Harbor. C) the Holocaus
How does air pressure in a rocket work
an atom that gain or loses an electron has a net eletric charge and is called a/n
is Jane Goodall a scientist
what increased tensions between the Eastern and Western Roman Empire
the hawks soccer team won 12 out of 14 games. if this rate continues, how many games will they win if they play a total of 21 games
What is the chemical name for CuCNO?
pronoun for A ti _____ gustan las plantas
What is the average pencil brand and type students use?