aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

how the Constitution deals with the concept of separation of power
Решите уравнение: -3,4+2x=-0,6 C решением пожалуйста
Explain why the lattice energy of CaSe is approximately 4 times as large as that of KBr. Check all that apply. Check all that apply. According to Coulomb’s law,
The profits of mr cash's company is represented by the equation -3(t-3)^2+23, where t is the number of years of operation. He realizes his company is on the dow
On January 1, 2020, Cougar Sales, Inc. issued $15,000 in bonds for $14,700. They were 6-year bonds with a stated rate of 9%, and pay semiannual interest. Cougar
​Timothy's gross pay for this month is​ $8,950. His gross​ year-to-date pay, prior to this​ month, totaled​ $110,500. What is the amount of FICA tax withheld fr
what is the experimental probability of each type of fish getting caught
Never mind I figured it out
Aluminum reacts with HCl to produce aluminum chloride and hydrogen gas. What is the chemical equation?
what is the difference of particle motion solids,liquids,and gas