madelinemumaw
madelinemumaw madelinemumaw
  • 14-01-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate?? Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.

Respuesta :

rainbowcloud
rainbowcloud rainbowcloud
  • 14-01-2016
0.21 is the correct answer is you divide 1 by 4.76 you get 0.21
Answer Link

Otras preguntas

Can a person plagiarize himself/herself?
What dose the word hijacked mean
In the passage, the main contrast that John Bergson draws between himself and his neighbors is that his neighbors A had previously worked in urban areas while h
a) Identify and explain ONE political response resulting from the fragmentation of the Abbasid caliphate in the 13th century. b) Identify and explain ONE reason
2p-3 = 3p+2.answer please!!!!​
What is mean by socialization?​
40. What are centralized societies?​
Write the missing number 1. uno,______,_______, cuatro. 2. dos,______, seis,_______ diez 3. tres,_______ nueve 4. _______,cinco,________, nueve​
I need help with this question
The South Texas Plains region is the largest producer of citrus fruits in the United States. Please select the best answer from the choices provided T or F