jessiecathomas1524 jessiecathomas1524
  • 14-02-2018
  • Spanish
contestada

Talk about prices of things in a supermarket using the verb ‘costar’ by giving me the price of something singular and something plural

Respuesta :

marhd3z000
marhd3z000 marhd3z000
  • 14-02-2018
El Jabon liquido va a costar veinte dollares para comprar. 
Answer Link

Otras preguntas

What is 8/23/25 as decimal
which of the following is an example of static stretching exercise​
a store is charged $5.50 each for calculators and a delivery of $25 for the order. If stores sells the calculators for $8 each, how many calculators must be sol
Select the correct answer. Read the following excerpt from the Declaration of Independence. We hold these truths to be self-evident that all men are created equ
Evaluate the following algebraic expression for the given value of the variable ​
explain how to add the additive inverse to find the value of an expression such as -4 1/4 - (-2 1/4)
Slope worksheet. Please help!!!
Please tell me what the correct answer is
how much heat is required to raise the temperature of 24.6g of water from -15C to 125C?
Question: A recipe says to use 3.5 cups of flour to make 48 cookies. What is the constant of proportionality that relates the number of cookies made, y, to the