niveawillis
niveawillis
01-02-2018
Mathematics
contestada
The answer and to understand
Respuesta :
LittleWitch
LittleWitch
01-02-2018
market 1: 3,90/10 = 0.390 $
market 2: 4,44/12= 0,37 $
best price in market 2
Answer Link
sadia13
sadia13
01-02-2018
The market price is 2 I think
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
what is the true meaning of life?
Which of the following is an example of logos being used? A) Using an emotional appeal that will resonate with the audience, and help you establish common groun
Please help me! I will give you Brainlist if you get it right!
kevin is awarded a penalty shot. He will either score a goal or not score a goal. Are both outcomes equally likely? explain
Which is the better buy? 1 lb of apples for $1.98 or 3 lb for $6.95
How does Alan Weisman most clearly use text structure to prove his points? A. He discusses the problem of human destruction of nature and gives solutions to pre
what can I use to improve security awareness
what is the value of d?
Which detail from a story is most clearly a symbol? A. A leash hanging on a wall that suggests the control one character has over another B. A wallet that chang
Why is meiosis important for organisms?