courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

Amy and her sister are making lemonade for the school dance. Their recipe makes 2 quarts of lemonade. If they make 35 times the recipe how many gallon
Now, graph the equation x - 2y = 7 below the equation 8x - 4y = 56 What are the coordinates for x and y at the intersection of the two lines?
h(n)= n2 + 2n; Find h(2)
Relativism ostensibly allows anything to be morally right as long as:__________
Which leader refused to attend the Constitutional Convention out of concern that its efforts could be a threat to liberty? O A. Patrick Henry B. Ben Franklin O
5. What is a medium? A script that an actor learns. A form of communication (book or movie). Where the story is set.
Which sentence is punctuated correctly
what is this answer ​
Determine earnings per share for Sixer Company given the following: Net Sales Income before Income Taxes Gross Profit Income Tax Rate Preferred Stock Common St
The diagram is not drawn to scale 14. 2x-9 Find the value of x.