Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2015
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

alyse2 alyse2
  • 11-12-2015
you have to do 10.56 plus 88 and you will have your answer
Answer Link
BrainlyPotter
BrainlyPotter BrainlyPotter
  • 24-02-2021

Just do 10.56 plus 88

10.56+88=98.56

I hope you found it helpful!

Answer Link

Otras preguntas

how did akhenaten's reforms affect people?
Can anyone help me with this answer?
need help with this !!
calculate the molecular formula of H2O​
Dan's cat Empurrium is planning for the new opening in either Seattle, Everett or Bellevue! Using historical data from the first location, management has determ
which is odd one out 4:10 12:25 20:50 8:20​
cartoon analysis in an essay format ​
What is the voltage of the power source if a motor with a resistance of 20 2 draws a current of 1.5 A?
Classify our nervous system into various formsplease give me ans
Steve and Herb are choosing seats at the baseball stadium. The seats are numbers like a coordinate grid. Steve chooses the seat at (1, 2). If Herb does not want