johnnowak123 johnnowak123
  • 12-12-2017
  • Mathematics
contestada

At the school store, 6 pencils sell for $.99. At this rate, what is the cost of 16 pencils?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-12-2017
The answer is 2.64. Hope this helps!
Answer Link
Kaikerscupcake
Kaikerscupcake Kaikerscupcake
  • 12-12-2017
.99/6= .165

.165*16= 2.64

I hope this helped!
Answer Link

Otras preguntas

Based on the historical context information, how does Elizabeth Cady Stanton use the popular view of women to argue for women’s rights? A. She states that wome
Why did people move to specific towns? A. They united around a specific philosophy. B. They united against Native American tribes. C. They all were members of o
How do theses stretches affect your muscles during physical activities completed after stretching
What is an alumnio in Spanish
Janice looked out the window. Her yard still had snow on it. Snow on the yard across the street had melted. Why did Janice’s yard MOST LIKELY still have snow?
For each function, do the following: a) state the name of the function, b) identify the independent and dependent variable, c) identify the rule that assigns ex
Ancient trade routes were a source of exchange of each of the following except A )ideas B) technology C) leaders D) animals
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! El sábado no abrimos la tienda para hacer (inventory). A. gerente B. inventario C. deuda D. promoción
What is the shape of this distribution?
why should corporal punishment not be brought back into schools ?