stephhh12 stephhh12
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?

Respuesta :

marting1667 marting1667
  • 14-11-2017
the answer to this sum is 
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg

for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link

Otras preguntas

1. an adolescent arrives at a hospital with parents. which strategies would be employed while interviewing the adolescent? select all that apply. one, some, or
Aldo spent $17.49 at the store. How much change will he receive if he pays with a $20 bill?
what is the minimum number of years that janet must remain a member of the adla so that the lifetime membership is cheaper (on a present value basis) than payin
how are sponges different from all other phyla of animals? group of answer choices they are autotrophs they lack true tissues they can’t move they filter feed
Please help.....Which of the following would NOT lower the equilibrium price of a good ? a) Lowered cost of raw materials and decreased popularity of the produc
What is the product of 28x32
A factory produces sweatshirts for a sports team, and packages the sweatshirts in boxes of 20. Every hour, the factory produces 9,284 sweatshirts. How many full
Charlie wanted something more satisfying than cabbage soup
iweeeeeeeeeeeeemdmemfi4iiggk
Linear and exponential growth