taiacarroll123 taiacarroll123
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

Bethany bought a pack of gum for $1.20. There were 15 sticks of gum in the pack. What was the cost per stick of gum?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2017
Easy it is 8 cents a stick of gum and can i get brainliest???
Answer Link

Otras preguntas

4x+7y= 28 solve for y Not a graphing question
What is 10/9 closest to 0,1/2, or 1 and why
tamara says that 15 / 3 = 5 is she correct ? explain
the bakers at healthy bakery can make 210 bagel in 10 hours. how many bagels can they bake in 20 hours?what was that rate per hour
What are 3 prime numbers that add up to 100
Which 2 continents have the most obvious fit of the coastlines
what two european countries were the first to explore
what is the greatest common factor of 48 and 54
15 liters increased by 60 percent
What is the density of the marble when the mass = 10g