jdcmm27 jdcmm27
  • 13-11-2017
  • Mathematics
contestada

Pizza planet is running a special 3 pizzas for $16.50. What is the unit price for one pizza

Respuesta :

rageayers424
rageayers424 rageayers424
  • 13-11-2017
16.50 divided by 3 = $5.50

Answer Link

Otras preguntas

Three tennis balls, each with a diameter of 2.5 inches, are placed inside a cylindrical can with a diameter of 2.7 inches and a height of 8.5 inches. Approximat
increase 12 1/2 cm by 25 mm
In the first stanza of "Life," what does night symbolize? A. death B. anger C. hope D. art
describe the range of a square root function
What are the zeros of (x-2)(x^2-9)
How to solve Slope Intercept Form equations?
Find the areas of each triangle A=98° b=13ft c=8ft
Which of the following must be true about the object labeled X in the circuit below? A. It is providing current B. It is providing resistance C. It is a batt
how did the cotton gin lead to the spread of slavery?
How to solve Slope Intercept Form equations?