notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

The angle looking up at the sun is 70°. A flagpole casts a shadow of 15 ft. Draw a diagram and find the height of the flagpole A) 41.2 ft. B) 14.1 ft C) 5.5
Find the distance traveled in 35 seconds by an object traveling at a velocity of v(t) = 20 + 5cos(t) feet per second.
jackie is building a doll house with a scale of 1 inch equals 12 inches. she wants to put a sofa in the doll house living room. if a full size sofa is 72 inches
A spinner has three sections. The table shows the results of spinning the arrow on the spinner 80 times. Section 1. . . Section 2. . . Section 3. . 18. . . 30.
If a chemical reaction catalyzed by an enzyme is being carried out, and there is a sudden, drastic decrease in temperature, what is most likely to happen next?.
What is the measure of DE? 51 56 68 85
what is the written form of the decimal number .954
Write an equation of the sine function.. amplitude: 4, period: pi, phase shift: -1/6 pi, vertical shift: -1
According to most Romantic poets, nature __________.. . is the inspiration for all technology. . does not have any power. . can nourish th
find the difference: 28y − 16y