mikey1996 mikey1996
  • 11-10-2017
  • Mathematics
contestada

Write four comparison sentences for the product 12....its 4th grade algebra ...i think they mean equations

Respuesta :

ramabg ramabg
  • 13-10-2017
2 times 6  
3times 4
1 times 12
that's what I have


Answer Link

Otras preguntas

what was the main difference in northern artists work as opposed to their counterparts in southern europe?
A new client is on the hospital unit. He was recently diagnosed with metastatic pancreatic cancer and was told that any treatment would be palliative. He tells
Blue's Berry Farm charges Percy a total of $24.75 for entrance and 2.5 kilograms of strawberries. The entrance fee is $6 and the price for each kilogram of stra
P(x)=x^4-2x^3+kx-4 where k is an unknown integer p(x)divided by (x-1) has a remainder of 0 what is the value of k?
A bicyclist initially travels at a steady 8 m/s for 100 seconds on a straight level road, and then takes 40 seconds to slow to 5 m/s. Three English majors discu
For the following list of data, calculate (a) the mean, (b) the median, and (c) the mode or modes (if any) 1.8, 5, 6.3, 8 ,8, 4.8, 2.8, 4.8
Consider the following system of equations. f(x) = x² + 9x - 3 g(x) = 9x – 84 .Where is f(x) = g(x)? Select all that apply. A)-9.
The chocolate factory "Charlie’s own" produces limited-time boxes with exactly 9 chocolates. The research department of the factory models the weight of a choco
What is 6 divided by 5.04 equal
Zaragoza esta al sue de madrid. 1. True 2. False