brittney3 brittney3
  • 01-09-2015
  • Mathematics
contestada

the loving lemon company sells a 4 gallon jug of lemonade for $24. the sweet and sour company sells an eight pack of 1 quart bottles of lemonade for $16. which company has a higher unit price?

Respuesta :

alygirl
alygirl alygirl
  • 01-09-2015
the sweet and sour company
Answer Link

Otras preguntas

is the weathering a constructive or destructive force? why?
The overall tone in The Apology is best characterized as _____. A. formal B. poetic and full of figures of speech C. sarcastic and biting D. simple and con
Tiny, shrimp like herbivores that eat marine algae is called ___
Escribe esta frase como imperativo: Uds. se despiertan
What allows reactions to take place to take place at a normal body temperature? A Enzymes add additional energy to chemical reactions. B Carbohydrates provide
Multiply 3.42 × 16.5 = _____. Divide 7.56 ÷ 0.35 = ______.
Last QUESTION IM BEGGIN SOMEONE PLEASE HELP ME!!!!
Which is an example of a rehabilitation exercise? A: holding your knees to your chest in a stretch B: swimming laps sit-up routines C: exercising your bicep
How do you #17 a,b,c???????????
(d) Describe the interaction between the Hebrews and nearby groups (including the Philistines, Assyrians, and Babylonians) in the region in ancient times.