gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

How is an indirect object included on the diagram when a sentence is completely diagrammed?
When two lines intersect, what is their intersection
_____ play a vital role in recycling nutrients and creating a balance of Earths materials A. Consumers B. Producers C. Decomposers
6|1-5x|-9=57 (absolute value, please show the steps I don't remember how to do this)
How did mortimer buckle do in his breadmaking class math?
Which is the best but? $12.60 for 7 bottles of juice. $10.98 for 6 bottles of juice. $18.10 for 10 bottles of juice. $16.38 for 9 bottles of juice.
At which checkpoints in the cell cycle would a tumor suppressor gene repair dna function
EXPERTS/ACE HELPPPP!!!!!
What term was originally used to describe the condition of a female athlete who has an eating disorder and develops amenorrhea and osteoporosis?​'?
6k-2z=12; Solve for k and simplify