burrelljosh72 burrelljosh72
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

find the unit rate if a 4 pack of mixed fruit sells for $2.12

Respuesta :

imnotsmart4 imnotsmart4
  • 12-09-2017
$0.53. Divide $2.12 by 4.
Answer Link
marshayahoo marshayahoo
  • 23-09-2019

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

First, you write your equation like this

$2.12/4 pack = $0.53/ 1 pack

Answer: $0.53 for 1-pack

Answer Link

Otras preguntas

I need the answer fast!
part b which of the following quotes best support the answer to part a
Is computer assembly a good job for a teenager?
2 The body cannot produce macronutrients. What does this mean? O A. The endocrine system does not fulfill its function. O B. This is the factor that separates h
what is better a Camaro or Mustang
½ (8x+4) = ¼ (8+16x)
the traditions may be different from family to family within the same community. How can you preserve your own traditions and deal with the people of other tra
Locate the absolute location of the points on the earth
20. Given that KM bisects LKL, find m2JKM and m2JKL if m_MKL = 51°. How we do it
The NSF requires that all commercial kitchen surfaces be relatively easy to clean. TRUE FALSE