jalenNeedHelp jalenNeedHelp
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 12-09-2017
$2.10/6 oz= $0.35 per oz

$0.35 per oz* 20 oz= $7

Final answer: $7
Answer Link

Otras preguntas

1) Which factor would NOT influence bond market prices? A) maturity B) type of bond credit quality D) government budget surplus
An item is regularly priced at $15. It is now priced at a discount of 25% off the regular price.
if p(x)=6(3x^2-2)+15, what is the value of p(16) A. 4611 B. 5205 C. 4053 D. 3531
How many tryouts weighed MORE THAN 450 grams?
Select the correct answer. What is the purpose of falling action in a story? OA to prepare the readers for the end of the story OB. to provide the setting of th
12 Which sentence is written correctly? A Ilike strawberry, vanilla, and chocolate ice cream. Bilike strawberry vanilla and chocolate ice cream. I like strawber
Where is Point C on the number line?
The word that is associated with doing something to help protect something is — A. protects B. protected C. protection D. protective
what are the dark nights in the time machine
about Japan Match each of the following forms of Japanese recreation or entertainment with the correct description. _____Festival of the Snake a. large men try