makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

On Tuesday, Donovan earned $9 for 2 hours of babysitting. On Saturday, he babysat for the same family and earned $31.50. How many hours did he babysit on Saturd
Shedding of the exoskeleton is called a. molting. b. bolting. c. incision. d. extrasensation
A pendulum has a period of 0.3 second. What is its frequency?
Why was the battle of Saratoga important?
How do you round 5 1/8 to the nearest whole number
Use Newton's method to approximate a root of the equation    \cos(x^2 + 3) = x^3  as follows. Let  x_1 = 1  be the initial approximation. The second approximati
What did Darwin notice about life on the Galápagos Islands?
Today, Earth’s magnetic field is losing approximately 7 percent of its strength every 100 years. If the strength of Earth’s magnetic field at its surface is 0.5
When was gunpowder invented?
How is 18.089 written word form