kookiesworl kookiesworl
  • 04-02-2024
  • Mathematics
contestada

deon buys candy that costs $6 per pound. He will buy at least 11 pounds of candy. What are the possible amounts he will send on candy?

Respuesta :

elzny
elzny elzny
  • 04-02-2024

Answer:

66

Step-by-step explanation:

6*11=66

Answer Link

Otras preguntas

Using the period table of elements of oxidation numbers 1
MZ Corporation produces fudge bars. Total fixed cost is $55,500. Each package of fudge bars sells for $4.95 with a variable unit cost of $3.10. What is the brea
what is a iud????????????????
Example 10. If x = 1+ √2, then find the value of (x-1/x)^3 -
The Atlantic Ocean region contains approximately 2 × 1016 gallons of water. Lake Ontario has approximately 8,000,000,000,000 gallons of water. How many Lake Ont
"she did not sing a song" turn into passive voice ​
What mass of MnO2 is produced when 445 grams of H2O are reacted? H2O 2MnO4− Br− → BrO3− 2MnO2 2OH−
Let p: x = 4 Let q: y = -2
Old MacDonald has 100 chickens and goats in the barnyard.​ Altogether, there are 298 feet. How many chickens and how many goats are in the​ barnyard?
how do I solve it I’ve been struggling for a little bit for mow