jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
On a number line , between which two consecutive whole number would 78 be located
what is the well-being of your body, your mind, and your relationships with other people called ?
Please helppp!! I don't know how to do this
What happens as a result of Capulet’s servant meeting up with Romeo?
The number of views on a viral video can be modeled by the function G(t)=960(2}^t+1 Write an equivalent function of the form G(t)=ab^t.
Which department develops the standard of care and ensure that it is made for every client
if the voltage of a circuit of 1 bulb has a resistance of 45 V and produces a current of 0.5 A, what's the resistance of the bulb?
Suppose that the weights of airline passenger bags are normally distributed with a mean of 49.02 pounds and a standard deviation of 3.83 pounds. a) What is the
Please help me fasttttt
Organize from least to greatest