erykahhall369 erykahhall369
  • 15-05-2017
  • Mathematics
contestada

jerry bought 4 dvds for $25.20 what is the unit rate?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-05-2017
$6.30 is the unit rate.

Just divide 25.20 by 4 to find the answer. Each disc costs $6.30.

Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

What's the rationale for adopting the US dollar as "legal tender" in Argentina?
what is qualitative and quantitive data?
is a sheet of paper is cut in half is this physical change or chemical change
which two square numbers have a difference of 51?
Which is greater? 45.678 or 456.78?
2(3x-1) polynomial operations
What should I write about in my Composition Essay?
Which occurs during translation? A.mRNA is created by using a DNA template. B.mRNA codons are joined by tRNA anticodons to assemble amino acids to form a protei
a rhombus can be cut in half by a diagonal to make two isosceles triangle correct or incorrect if incorrect give an example to support why
What impact did technological innovations have on the british economy