craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Jose can read 7 pages of his book in 5 minutes at this rate how long will it take for him to read the full 175 page book
Bob wanted to buy a computer network component from the local electronics store. The attendant said that the device Bob wanted is now obsolete and being replace
a period is used at the end of an imperative sentence
Can someone help me asap
What is the slope of this line?
Can somebody please help
PLEASE HELPMartha designed a model to show the positions of Earth, sun, and moon when there is greatest difference between high and low tides. Which of these is
Which condition or disease is known to be caused by tobacco use? A) Cataracts B) Dementia C) Arthritis D) Shingles
What is the definition of capital (one of the productive resources)? A) the people that provide services B) the equipment needed to produce goods C) the goods
Michael wants to rent a boat and spend less than $53 the boat cost six dollars per hour and Michael has a discount coupon for seven dollars off what are the pos