mfgamer13
mfgamer13 mfgamer13
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21.

Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92.

What is the difference in prices?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-05-2017
$0.29


hope I helped

pls mark the branliest
Answer Link

Otras preguntas

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?
What threat did Livingston use against France while in negotiations
Which best describes the metaphor conveyed in the poem?The city environment destroys all beauty.Water cleanses the dirty metro station.There is natural beauty i
6. What is meant by Il Risorgimento
What is the sum of he first 19 terms in the arithmetic series 3+8+13+18+
which space mission showed the existence of hydrocarbon lakes on titan?
If f(x) = x+7 and g(x) =1/x-13 what is the domain of (fg) (x)
What is the difference between total and selective incorporation? A. How much of the Bill of Rights applies to the states B. How the Supreme Court is involved
how do you spell supercalifragilisticexpialidocious
Which is a key feature of Renaissance paintings?