navarrok186 navarrok186
  • 15-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit Price if 4 pounds of f fruits cost $6.48

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-04-2017
6.48 / 4 = 1.62 per lb
Answer Link

Otras preguntas

Data are drawn from a symmetric and bell shaped distribution with a mean of 120 and a standard deviation of 5. There are 900 observations in the data set. What
Marika and Freddy sold 70 homes for Ron Realty. If Marika sold 2.5 times as many homes as Freddy, how many homes did each sell?
(10y^3+20y^2+55y)/5y
Prove that (x^5)-(x^2)+2x +3=0 has at least one real root. Prove that x=cosx has at least one solution.
Data are drawn from a symmetric and bell shaped distribution with a mean of 120 and a standard deviation of 5. There are 900 observations in the data set. What
Data are drawn from a symmetric and bell shaped distribution with a mean of 120 and a standard deviation of 5. There are 900 observations in the data set. What
Data are drawn from a symmetric and bell shaped distribution with a mean of 120 and a standard deviation of 5. There are 900 observations in the data set. What
Can someone use the word delta in a sentence
how is mass transit in cities a possible solution tk urban air pollution?
How were life forms affected by the rise in atmospheric oxygen levels that began 2.2 billion years ago?