naAlybeateanain naAlybeateanain
  • 13-03-2017
  • Mathematics
contestada

Marcus bought apples that cost $0.45 per pound he paid $1.35 for the apples how many pounds of apples did he buy

Respuesta :

animereagan13 animereagan13
  • 14-03-2017
He bought 3 pounds of apples. Divide 1.35 by 0.45 

Answer Link

Otras preguntas

The amount of time allotted for a patient's office appointment is largely dependent on the _______________________.
What did the U.S. Peace treaty with spain say?
The Texas revolution started when Mexico refused to allow settlers to own weapons
Those who favored American imperial expansion in the late 19th and early 20th century believed it would
Which are the roles of a bank? Check all that apply.
Where did Phoenican emerge from?
Why was there a sudden rise in ivory poaching in 2008 and 2009? The United Nations relaxed the punishment for elephant poaching. The United Nations allowed the
Which is bigger 5200ft 145in or 1mi 40in
How many seconds ,4:30-5:05
Write a balanced equation for the dissolution of CaCO3? lable all phases too... So far I have CaCO3(aq)<-->Ca^2+(aq)+CO3^2-(aq) but that is wrong. Please