Michknoles8
Michknoles8 Michknoles8
  • 12-03-2017
  • Mathematics
contestada

Kisha is decorating a gingerbread house.She spends $11.39 for 6.2 pounds of candy.Which is the best estimate of the cost of each pound of candy?

Respuesta :

SageOxalisMoore
SageOxalisMoore SageOxalisMoore
  • 12-03-2017
about 1 and 1/2 dollars per pound
Answer Link
LuHanLH7
LuHanLH7 LuHanLH7
  • 12-03-2017
$1.50 per pound
(I think)
Answer Link

Otras preguntas

Help me plzzzzzzzzzzz
A towns population went from 25800 to 42600 in 15 years. What was the percent of change
This organelle serves to process and package lipids and proteins in small pinched-off vesicles.
the products of an object's mass and velocity is its? a) centripetal force b) momentum c) net force d) weight
Which statement best describes why slaves were not taught to read? It cost too much to hire teachers to instruct so many slaves. The ability to read might cause
the period between 499 and 1066 in england was a time of
A box contains 8 white socks, 4 black socks and 2 blue socks. If you reach in and pull out one sock, what are the odds that it will be a black sock? Write you
what are the requirements of creating an electromagnet
What is stimulus? (7th grade life science question)
why it is useful for the cerebral cortex stays unaware of many functions of the brain?