H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

Two times the quanity of seven lesd than one fourth of a number is equal to four more than one third of the number. What is the number​
It scraped on my raw nerves like sandpaper figurative language
The radius of the wheel on a truck is 18 inches. If the wheel is revolving at 274 revolutions per minute, what is the linear speed of the truck, in miles per ho
make x the subject of the formula y = b/ax
The ratio of boys to girls in a school iş 3: 2. If there are 600 boys in the school, find the number of girls. ​
what is the value of m<1 to be if <1 and <2 are complentary angles and m<2 = 85
Can you anyone solve this please!!?
A car slows down from 26 m/s to rest in a distance of 78 m. what is acceleration
Kara uses some buttons to decorate 6 puppets. She uses 8 buttons on each puppet. Will the number of buttons Kara uses be an even or an odd number? Explain
what is the value of m<1 to be if <1 and <2 are complentary angles and m<2 = 85