keyalynise keyalynise
  • 13-01-2023
  • Physics
contestada

How much does it cost to power a refrigerator for 30 days if it is rated at 200 watts and the power company chargers $0.035 per kWh

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the options below has a negative value? Select all that apply. A) - (-1/2) B) - (-8) C) - 7.5 D) -2/3 E) - 1.25
Please help me!! Identify two examples of Rome's political influence on the modern world. Identify two examples of Rome's cultural influence on the modern worl
PLEASE HURRY!!A set of parallel horizontal lines, the same distance above and below the x-axis, are rotated 270° clockwise about the origin. Then, the lines are
3₁ · Express 30cm to 15m in the form 1: N K​
find the unit rate9 books for $99 how much for 1 book
earth´s ocean currents affect weather patterns by distributing ? from the uneven absorption of solar energy
Which answer best describes the data in Graph B and E?
Find the y-component of this vector: 22.3 m 77.1° Remember, angles are measured from the +x axis.
Choose all equivalent expression(s). (4)^3x^2 (4)^-3x^2 (1/4)3x^2 (x/1)^3x
please help answer and show work step by step, need answer ASAP!!! thanksss!!!!