criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

In isosceles ∆ABC, points M and N belong to base BC so that BM = CN. Prove: ∆BAM ≅ ∆CAN ∆AMN is an isosceles triangle.
A scientist in which field would be most likely to study changes in mood with age?
What's it called when political jobs are given out right before someone leaves office? (two words)​
HELP ME OUTTT PLEASE
What group(s) is the KKK threatening?
8. An empty toy train car of mass 50 kg coasts along at 5 m/s. A 10-kg toy is suddenly dropped vertically into the car. Find the speed of the car immediately af
I hate math math math math math math math math math math math math math math math. Can anybody Teacher and Students please help me?I will gave brainliest and he
2-tert-butyl-3-methylhexane​
What is the slope of a line passing through the points (2, 5) and (0, −4)?
Tom has t dollars. He buys 5 packets of gum worth d dollars each. How much money does he have left? QUICK