itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Write each pair of fractions as a pair of fractions with a common denominator 3/5 and 7/8 2/3 and 1/4 7/10 and 4/5
Roberto needs 6 cookies and 2 brownies for every 4 plates he makes for a bake sale. Drag cookies and brownies into the box to show how many Roberto needs for 10
During the Romantic period, composers often included elements from the folk music of their culture true or false
Briefly explain how divine revelation can help you relate with God
Which feminist activist was known for refusing to take her husband’s last name?
When the Egyptians conquered the Kush, Kushites quickly adopted many of their cultural practices, while in turn the Kush had no influence on Egyptian culture.
The Mass ____ was liturgical music in which the text changed depending on the calendar or occasion. A. Ordinary B. Medieval C. Organum D. Proper
n what ways did Italian artists use the ideas of the humanist movement in their works?
Nixon initially wanted to help boost the US economy by
add and simplify 9/16 + 1/2 =