HadleiP311809 HadleiP311809
  • 03-11-2022
  • Mathematics
contestada

Iif it cost 950 on my monthly cost for housing what is my yearly cost?

Respuesta :

BethaniaJ197665 BethaniaJ197665
  • 03-11-2022

Firstly

cost per month = 950

12 months make a year

Yearly cost of housing = 12 x 950

= 11400

Answer Link

Otras preguntas

Nvm, it took to long.
“I, Edward, by the grace of God king of England, sent this decree to the reverend father in Christ William, by the grace of God archbishop of Canterbury, suprem
A trianglar carpet is laid in a square room of side 12m, if the base of the carpet is 10m and the height is 8m, calculate the area of the floor uncoverd​
what is the slope and the y intercept?​
A 32 ounce soft drink costs $1.83. Approximately what is the price per ounce
Na (atomic no. 11) reacts with Cl (atomic no. 17) to become stable. In the reaction, Na will ____________, while Cl will ____________.
What is this symbol called in music?
in 1894, native americans lands compromised how much of the continental united states? m
In this expression Marianna claims that 2X And negative X are not like terms because -x doesn't have a coefficient.Is she correct?Explain your reasoning
The two members used in the construction of an aircraft fuselage are joined together using a 30° fish-mouth weld. Determine the average normal and average shea