Seudónimo Seudónimo
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kristin bought a pack of 12 pencils for $1.25 how much was each pencil

Respuesta :

Candy409
Candy409 Candy409
  • 15-02-2017
12/1.25=9.6 cents
9.6 cents
Answer Link
ashanley24
ashanley24 ashanley24
  • 15-02-2017
each pencil was about 10 cents but the number needed to be rounded
Answer Link

Otras preguntas

After grabbing some food from the cafeteria, Ray trips causing his food to go up in the air before hitting the ground. The parabolic path of his food tray can b
x =x=x, equals ^\circ ∘
STATEMENT TRUE FALSE A victim with a nosebleed should tilt their head back to stop the bleeding. If an animal bite is severely bleeding, clean the wound thoroug
Find the dimensions and volume of the right circular cylinder of maximum volume inscribed in a sphere with a radius of 25 cm.
Suppose a car traveling at 8m/s is brought to rest in a distance of 20m.what is it's deceleration and time taken.
Writing Exercises 352. How do you decide which pattern to use?
Read the letter. To Whom It May Concern: Thank you for giving me the opportunity to interview with your company today. I enjoyed the meeting thoroughly, and I l
your heart beats 86 times per minute proportional or non proportional
What coefficients can be used to balance the following equation k2co3 + Feci3 -> mic + fe2 (co3)3 2,2,4,1 3,2,6,1 1,1,2,1 3,3,6,1
8. A school cafeteria purchased 256 hotdogs, 332 apples, and 154 cookies. How many items did they purchase in all?