reeha2016 reeha2016
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237

Respuesta :

KDRC
KDRC KDRC
  • 15-02-2017
12.5, just divide 237 by 19
Answer Link

Otras preguntas

Arrange the isotopes of sulfur and phosphorus in order of decreasing number of neutrons. Rank the isotopes from most to fewest neutrons. To rank items as equiva
Delegates met in philadelphia in 1787 to revise the articles of confederation. what did this meeting become?
Mandy has 36 cups of apple juice. she uses 1/4 of the juice to make punch. she then uses the remaining juice to pour single servings that are 1/3 cup each. how
Which are examples of habitat destruction? Check all that apply.
A jewelry maker will use 24 jade beads and 30 teak beads to make necklaces. each necklace will have the same numbers of jade beads and teak beads.What is the gr
Which statement best explains how Lizabeth develops the theme in "Marigolds" that beauty can be appreciated even in the worst circumstances?
Regarding the government's request for assistance from the colonies for imperial wars officials were
Where are large deposits of oil located
What principles and values should be incorporated into the actions of Spooner and Monsieur Roulon in the article Treasures of Provence?
What’s the largest statue in Egypt