Seudónimo Seudónimo
  • 14-02-2017
  • Mathematics
contestada

asap 13 points and show work

asap 13 points and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work  


You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link

Otras preguntas

I ______(read) that there are secret meeting rooms somewhere in the building​
Is Fahrenheit used in England for the temperature at all?.
What value of x makes the statement true? "Subtracting 1 from the product of 5 and x gives the same value as adding 10 to the product of 3 and x." Record your a
The Kinks were started by cousins Ray and Dave Davies. O True O False​
12 × 6 - 10 Which of the following is equal to the expression listed above? A. 6 × 12 - 10 B. 12 × 10 - 6 C. 10 × 12 - 6 D. 6 × 10 - 12
How much do you have to weigh to get weight loss surgery.
How did the British rule their African colonies?I WILL GIVE BRAIN LIST AND 10 POINTS They left existing governments completely in place They established central
Mathematics EVALUATE 483 075-21 554?​
Question (70 2021) The giant octopus lays 20,000 to 100,000 fertilized eggs. After hatching, most octopuses become prey to larger marine organisms, and less th
Opinion on Metabolic syndrome