midestiny09
midestiny09 midestiny09
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost 1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges

Respuesta :

trissyrobby
trissyrobby trissyrobby
  • 12-02-2017
The answer would be 5.12 if im correct
Answer Link

Otras preguntas

The diagram below shows methods used by the federal government to carry out the new Indian policy adopted in the late 1880s
Predict what event is an example of geographic factors having a significant effect on buffalo in Texas?
Evaluate the expression: 15c4 A. 8,190 B. 32,760 C. 1,365 D. 5,460
Which statement best conveys the central idea of this excerpt from act IV of Romeo and Juliet? A. Juliet is willing to trust Friar Laurence to reunite her with
EM "Alem das mãos, limpar debaixo das unhas é de grande importancia e tambem colabora para higiene pessoal", a conjunção detacada introduz uma ideia de:
PLEASE HELP (05.04 LC) The image below is a triangle drawn inside a circle with center O: (5 points) Which of the following expressions shows the area, in squar
If g(x) = 4x^2 - 16 were shifted 5 units to the right and 2 down, what would the new equation be?
The theatre has 4 chairs in a row. there are 5 rows. Using rows as your unit of measurement,what is the perimeter.
What was the initial hope for economic success for the Jamestown colony, and how did this hope contribute to the disastrous start for the colony? Describe the
explain the importance of rodhighar in gurung community​