0049201
0049201 0049201
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

Monica plans to purchase 6 pounds bananas at the grocery store for $0.49 per pound. How much should she expect to spend

Respuesta :

nadiathomas
nadiathomas nadiathomas
  • 15-09-2022

Answer:

$2.94

Step-by-step explanation:

You multiply 6 and .49 and you get $2.94

Answer Link

Otras preguntas

a 12 ounce sports drink costs $.99, and a 16 ounce sports drink cost $1.19. which size is the bes to buy
PLEAS HELP ME OUT!!!!!!
can't put it in look at photo pls​
how many miles are n 31,680 feet?
wsp i need help again whats 10+9 :)
i need this ASAP!!! What are purposes of both the Louisiana constitution and the United States Constitution? Check all that apply. to protect citizens’ rights
If you plan on going to school to become a baker, it would be in your best interest to study: O Spanish O Italian O French O Latin
What type of Radioactive decay is occurring in the following reaction? 235U92 ----> 231Th90 + 4He2 Atomic Decay Beta Decay Gamma Decay Alpha Decay
I don’t know how to do this pls help
At the beginning of WWIl the United States wanted to ____.