bigwooyktv bigwooyktv
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a 24- ounce box of cereal that costs $3.60

Respuesta :

magicparkour325
magicparkour325 magicparkour325
  • 12-09-2022

Answer:

$0.15 per ounce

Step-by-step explanation:

Take the total price and divide by the ounces to get the price per ounce. 3.60/24 equals 0.15

Answer Link

Otras preguntas

in 25 minutes 300 costomers entered the attraction at this rate how many customers would enter the attraction in 1 hour
A person who is allergic to bee stings develops signals suggesting anaphylaxis. The person tells you that he or she has an anaphylaxis kit in his or her briefca
Plzzzzzz helppppp fasstttt
Which of these statements about and Jericho is true?
what significant historic event happened in 1991
Find the GCF of 18 and 36
Which enzymes are used by genetic engineering
For a standard normal distribution, which of the following variables always equals 0?
Math help please? 4 questions 12 + pts. :)
plz help....................