soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Two processes with the same utilization will always have the same cycle times. Group of answer choices True False
In a claim for disparate impact, the individual or class suing for discrimination need NOT show: a) that minorities are adversely affected by the employer's act
According to Locke, what form(s) of government are permissibly constructed by the civic society?
4.3.7 Quiz: Analyze The Great Gatsby
I need some help with this question, 30 points will be given
If a Business borrows $19,600 and repays $29,204 in 4 years , what is the simple interest rate?
Join Ônly G fôr fūn and answers what is the significance of considering the style. durability and economy of an athletic shirt​
How does the Mpemba effect relate to KMT??
In the prisoners' dilemma game, self-interest leads
What kind of core does an electrode have