icebear12
icebear12 icebear12
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Eric paid $7.04 for 2 gallons of milk.How much did Eric pay for each gallon of milk

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
3.52$ (:
All you need to do is divide 7.04 by 2, since he bought two gallons. The answer you then get is 3.52 $.
I hope you found this useful, and, if so, please mark as brainliest :P
good luck!
Answer Link

Otras preguntas

[20 POINTS] HELP ME ASAP! I think the answer is C. and I'm not sure with the other one , I just want to make sure what's the real answer! What were "TWO" ways
Starting at home, Ishaan traveled uphill to the gift store for 18 minutes at just 10 mph. He then traveled back home along the same path downhill at a speed of
what fractions are equal to two thirds?
You are in the locker room getting ready for physical education class. The class is playing volleyball today. Your friends are being negative and keep repeating
One argument against the spoils system was that it
What is the prepositional phrase in the following sentence? Alan dropped the paper under the desk. under the desk dropped the paper Alan dropped the pap
-why is respiration important for a cell? -do plant cells need to carry out respiration? explain.
in drama, what is an aside
The sustainable use of rainforest resources is exemplified by _______. Correct anser is Harvesting nuts.
Which equation shows the quadratic formula used correctly to solve 5x2 + 3x – 4 = 0 for x?