army96541
army96541 army96541
  • 13-06-2022
  • Mathematics
contestada

If I bought 4 granola bars for 3.48 dollars, how much money would it cost for one?

Respuesta :

craftingcreeper777 craftingcreeper777
  • 13-06-2022

Answer:

it would cost 0.87 for each granola bar

Step-by-step explanation:

Answer Link
thatonekisuknow918 thatonekisuknow918
  • 13-06-2022
it would be 87 cents per granola bar
Answer Link

Otras preguntas

the difference between five times a number and twice that number
Which of the following is NOT a safety precaution that should be practiced at home? A. unplugging electrical appliances not in use B. storing flammable material
true or false tobacco is the only substance that damages functional health
Approximately ________ percent of all the energy released by nutrients is used by the body to carry on its normal functions, such as respiration, digestion, rep
What would i reply to ¿Quién es? with ?
math question 1. 3-8=?, 2. 6-(-7)=?, 3. -10+(-9)=?, 4. -5-(-4)
If the Latin prefix dis- means “apart,” what does distend mean?
8 is 32% of what number
is the sixteenth centrey A.D. made up of the years 1601 A D through 1700 AD
lola recorded the high and low temperatures in denver, colorado, for five days in the following table. daily high and low temperatures for denver day high tempe