Amy buys 3 pencils and 1 ruler and pays 67 cents. Ben buys 2 pencils and 3 rulers and pays 96 cents. Find the cost of 1 pencil and the cost of 1 ruler. Show all your working.

Please with an explanation,, will mark brainly.