ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

Divide £300 in a ration of 3:7 help please !
What are 2 ways that being near rivers helped civilizations to survive?
What are some countries ruled by an ergatocracy?
Please Help I Have a project due this week and I need help   !!!!!!!!!!!!!!!!!What was the Mayans surplus(large quantities)of food used for?
can be lined with moist filter paper to catch insoluble solids a. calorimeter b. Geiger counter c. Burette d. Funnel e. Bunsen burner
What are two ways volcanoes can form near converging plate boundaries?
What is on reason why the Hebrews left Egypt?
How many sig figs r there in 0.01724
What structure is common to all five kingdoms of living organisms?A. DNAB. NucleusC. Cell WallD. MitochondriaI know it is not C-Cell Wall.
Divide £300 in a ration of 3:7 help please !