joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

can someone help pls?
Does this graph represent a function? Why or why not?
If the slope is 2, how do you move vertically?
PLEASE HELP ASAP I WILL GIVE BRAINLIEST <3 Bobby is three years old. His parents are constantly hovering over him and doing tasks for him. At other times, wh
How did ideas impact the French Revolution, according to Mathies. Why did the middle class, rather than the working class, drive the Revolution?
Mason found out that in order to be on the football team he has to be able to run 1 mile in 7 minutes. Mason computed this time, and found that he would need to
Define and give an example of a state stretch
what is 30% of 150 show the work
7x- 2y = 5 X + 2y = -7
khan academy (8th grade math ) ,