lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

When leaders use religious laws to govern, they most likey represent? A democracy, an autocratic you, a monarchy, a theocracy
So-called discourage workers are ____. Not counted in the unemployment rate Counted in the unemployment rate Included in the calculation of the labor force
A pudding recipe requires 2/3 of a cup of milk for every 1 3/4 cups of sugar. What is the unit rate of sugar to milk in the pudding recipe?
How do you solve: 6-2x>-14
A pyramid fits exactly inside a cube. The cube and the pyramid share the same square base, and they are both exactly the same height. The volume of the cube is
A nurse is in the dining room and overhears a new nurse tell a client with body dysmorphic disorder that she's much too thin and must eat more before she can go
The triangles are similar. What is the value of x? Enter your answer in the box.
how many ears do twelve dogs have
Website: https://21cccs.org Address: 126 Wallace Avenue, Downingtown, PA 19335 Ph NO: (484) 875-5400 Is your child struggling to learn in a classroom environmen
there are 2 ones, 1 five,3tens, and 1 twenty. if there are 28 bills in her wallet, what would you predict is the approximate value of all the bills