elizabethcervan
elizabethcervan elizabethcervan
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Yara saved 440$. She spent 3/4 of it on a tablet. How much money did yara spend on the tablet

Respuesta :

dogsrdabest
dogsrdabest dogsrdabest
  • 01-02-2017
440 times 3/4=330
$330
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
440$ times 3/4 = 330$
Answer Link

Otras preguntas

The table shows the approximate height of a projectile x seconds after being fired into the air. Which equation models the height, y, x seconds after firing? y
During transcription, mRNA is produced from the antisense strand of DNA. This means that the mRNA will match the
After the class read the novel Charlotte's Web, 8-year-old Ashley agreed to pretend that she was Charlotte. As her classmates asked questions, Ashley tried to
The following information applies to Jasmine, who is single, for 2017:Salary $56,000Interest income from First Bank of Lexington 1,500Dividends from Watters Com
Which is the true solution to the radical equation y + 1 = -2y-3?
Suppose Lisa starts driving for Uber as a part-time job to supplement her income as a home-based web designer. When working as a web-designer she can make $25 p
You are considering an investment in Justus Corporation’s stock, which is expected to pay a dividend of $2.25 a share at the end of the year and has a beta of 0
Solve the equation and enter the value of x below 2(x+6)=-10
Graph the equation below
8 lbs of cashew nuts cost $32. What is the cost of one pound?